Хамед Подбићанин из Бродарева освојио две медаље на међународним спортским играма особа са инвалидитетом „Београд опен 2018“

На међународним спортским играма особа са инвалидитетом „Београд опен 2018“, које су за викенд одржане у главном граду, Бродаревац Хамед Подбићанин освојио је две медаље – у стоном тенису сребро, а у пливању бронзу.

926
0
SHARE

На овом међународном турниру који се пету годину за редом одржава у Београду, у циљу афирмације и промоције спортиста са инвалидитетом, Хамед Подбићанин, упркос оштрој конкуренцији, успео је да избори чак две медаље.

На такмичењу у пливању, које је одржано у суботу, заузео је треће место, а у стоном тенису друго, са само 2 поена заостатка за првопласираним такмичарем.

На турниру је учествовало око 700 спортиста и спортисткиња са инвалидитетом из 16 земаља, који су се такмичили у 12 дисциплина.

Следећег викенда Подбићанин учествује на државном првенству у стоном тенису, које ће се одржати у Зрењанину.