KМФ „ПП 192“ Пријепоље - KМФ „Флеш“ Ваљево = 5:3 (2:0)

118
0
SHARE

У дербију 13. кола Регионалне футсал лиге Запад „орлови са тромеђе“ забележили су важну победу у борби за виши ранг. Побеђен је прошлогодишњи учесник Треће футсал лиге Запад – квалитетна екипа „Флеша“ из Ваљева – 5:3 (2:0).

ПОБЕДА У ДЕРБИЈУ ЗА НАДУ ЗА ВИШИ РАНГКМФ ПП 192 Пријепоље – КМФ Флеш Ваљево = 5:3 (2:0)Вечерас је у Спортској…

Posted by КМФ ПП 192 Пријепоље on Недеља, 03. март 2019.

Победа је плод добре, стрпљиве и дисциплиноване игре, а да није дошло до пада у игри у другој половини другог полувремена тријумф би био веома убедљив. Наиме, водио је „ПП 192“ у 28. минуту са чак 5:0, али је пад концентрације и физичке снаге, уз притисак гостију, утицао на то да се играчи „Флеша“ у Ваљево врате са пристојним поразом.

Након ове победе, иако на петој позији на табели, „ПП 192“ је пришао само на бод заостатка Kарађорђу и Флешу који деле трећу и четврту позицију, али са утакмицом више од „ПП 192“. За другопласираном „Лозницом“ сада заостају два бода.

Почетак сусрета протекао је у међусобном испитивању снага, било је прилика на обе стране, а најизгледнију је пропустио капитен гостију Дарко Пошарац када је након претходно одличне интервенције голмана „ПП 192“ Драгољуба Бека Минића у настајој гужви из непосредне близине погодио пречку.

Домаћи у вођство стижу у 8. минуту одличним ударцем Мирослава Цвијовића. Аут са десне стране у висини шестерца извео је капитен „ПП 192“ Владета Новковић упутивши пас ка Цвијовићу, који је измакао свом чувару и снажним ударцем са око 9 метара искоса са десне стране очистио паучину на супротној страни гола гостију.

Настављена је чврста игра, а онда, у 14. минуту, још једна асистенција Новковића након што је искусно одвукао лопту и чувара уз десну аут линију, уједно „извукао“ напред целу поставу гостију, а онда одлично уочио убацивање Марачића у залеђе гостију, упутивши прецизан пас преко целе одбране „Флеша“. Лопту је лепо прихватио Марачић и устремио се „1 на 1“ ка голману Мићићу, којем шутира снажно кроз ноге – за нову радост домаћих – 2:0. Био је то резултат којим се отишло на предах.

Добру игру са краја првог полувремена „орлови са тромеђе“ су пренели и у друго полувреме, одигравши рационално, у одбрани дисциплиновано, са великим бројем одузетих лопти које су резултирале опасним полуконтрама и контрама.

Једну од тих контри искористио је Марко Марачић када је прошао по десној страни и снажним ударцем на прву стативу постигао свој други погодак – 3:0! Играо се 23. минут.

Четири минута касније своје умеће пријепољској публици показао је Мирослав Цвијовић када је „велеслаломом“ по десној страни „од гола до гола“ прошао, једног по једног, три играча „Флеша“, а онда прецизним ударцем погодио другу стативу од које се лопта одбила у мрежу – 4:0.

Одличну партију поготком у 28. минуту крунисао је и капитен домаћих Новковић. Најпре је Пајевић на око девет метара од свог гола умешно стартовао избивши напред лопту Горану Сименуовићу; у трк за лоптом се дао Новковић, био бржи од упола млађег Богдана Јовића, издржавши дуел са њим, а онда са 9 метара искоса са десне стране послао лопту у малу мрежу поред немоћног голмана гостију Мићића за високих 5:0 за „ПП 192“!

Према до тада приказаној игри, пре свега сигурној игри у одбрани, очекивало се да домаћи сусрет лагано приведу крају. То мишљење није делио и Никола Степановић који је са два поготка за два минута смањио на 5:2. Најпре је прецизним ударцем са око 7-8 метара погодио уз леву стативу немоћног голмана „ПП 192“ Минића, а онда се добро искрао одбрани домаћих и искористио додавање на другој стативи.

Играчи „ПП 192“ потом не успевају да реализују неколико добрих прилика, док су у одбрани направили неколико грешака. Kада је у 35. минуту до десној страни прошао Марковић и из „мртвог“ угла на прву стативу смањио на 5:3, указала се забринутост на лицима пријепољске публике…

Гости су потом заиграли са још једним играчем у пољу, међутим играчи „ПП 192“ су опет показали да се итекако добро бране у таквим ситуацијама, па се до краја утакмице резултат није мењао.

5:3 – Александар Марковић (35′)

“ПП 192“ је наступио у следећем саставу: Драгољуб Беко Минић (1, г), Владета Новковић (10, к), Мирослав Цвијовић (3), Алдин Ђурђевић (4), Милан Лапцевић (7), Иван Јасика (9), Игор Пајевић (21) и Марко Марачић (33). Представник екипе: Виктор Ратковић.

За KМФ „Флеш“ Ваљево су играли: Дарко Мићић (12, г), Дарко Пошарац (7, к), Богдан Јовић (6), Никола Степановић (8), Јован Ивановић (9), Никола Јовић (10), Горан Симеуновић (11), Малиша Симеуновић (14), Александар Марковић (18) и Дарко Весић (32).

Утакмицу је добро водио судијски пар Слободан Ћирушић из Нове Вароши и Енес Kасумовић из Сјенице. Делегат је био Предраг Kовачевић из Нове Вароши.

Наредног викенда, у оквиру 14. кола РФЛЗ, „ПП 192“ очекује вероватно најтеже гостовање – убедљивом лидеру првенства, екипи „Лепосавића“.

Аутор: Виктор Ратковић