КМФ ПП 192 Пријепоље - КМФ "Карађорђе 2015" Рача = 6:5 (3:2)

309
0
SHARE

У тешкој утакмици и доброј игри обе екипе „орлови са тромеђе“ су синоћ, у оквиру 11. кола Регионалне футсал лиге „Запад“, пред око 60 гледалаца у Спортској дворани Пријепољске гимназије, савладали другопласирани Карађорђе из Раче са 6:5 (3:2).
Домаћи су водили у највећем делу сусрета, али су гости из Раче проналазили начин да чак у три наврата стигну до изједначења, што је утакмици дало додатну драж неизвесности.

Почели су домаћи сигурно и након осам минута водили су са 2:0. Стрелац првог поготка био је Немања Ћеха у 6. минуту након што се најбоље снашао у шестерцу Карађорђа. Два минута касније Ћеха је „уписао“ и асистенцију, када је након дриблинга одложио лопту Думићу који постиже свој први погодак.Полувреме се ближило крају, играчи ПП 192 су играли сигурно, посебно у фази одбране, али су играчи Карађорђа у два напада стигли до изједначења у 17. минуту – 2:2. Најпре је из даљине погодио Јован Јањић, а потом је Душан Миљковић, након одбране Богдана Цвијовића, одбијену лопту са шест метара прецизно послао у мрежу.
Уследила је брза реакција домаћих који у следећем нападу стижу до новог вођства – 3:2. Стрелац је био капитен Владета Новковић којег је после добре контре и трка по десној страни на „другој стативи“ пронашао Игор Думић.

И друго полувреме је почело погоцима. Након само два минута игре гости опет поравнавају резултат – 3:3. Опет је из даљине пут до мреже успео да пронађе Јован Јањић (22′).
Већ минут касније предност је опет била на страни ПП 192. Контру је добро истрчао Игор Думић и снажним ударцем „пробио“ голмана Дејана Новаковића – 4:3 (23′).

И поред велике борбе мреже су мировале наредних десетак минута. Ново изједначење гостима из Раче доноси Милош Дедић у 33. минуту прецизним ударцем искоса са десне стране погодивши уз „другу стативу“ – 4:4.
Гости су међутим, у наредних минут и по направили три фаула, уједно и шести, што је значило и казнени ударац у корист ПП 192.
Одговорност је преузео капитен домаћих Владета Новковић и прецизним ударцем донео својој екипи нову предност – 5:4 (34′).

Екипа Карађорђа је потом заиграла са пет играча у пољу, али је одбрана домаћих била беспрекорно постављена, где су након одузетих лопти, ударцима преко целог терена покушавали да погоде небрањени гол гостију, али су у неколико наврата били непрецизни.
Ипак, два минута пре краја прецизан је био Игор Думић – 6:4 за домаће.

Концентрација домаћих ипак је попустила на самом крају што су одмах искористили играчи Карађорђа и пет секунди пре краја смањили на 6:5, а након што се после одбијене лопте у шестерцу ПП 192 најбоље снашао Милош Кракић.
И умало да се лежерност и чекање да истекне и тих последњих пет секунди није потпуно осветило играчима ПП 192, па је у последњој секунди голман „орлова са тромеђе“ Драгољуб Минић (који је бранио у другом полувремену) морао да интервенише након ударца из даљине гостију из Раче.
Након тога пријепољска публика и дефинитивно је могла да одахне.

6:5 – Милош Кракић (40′)

ПП 192 је наступио у слдећем саставу: Богдан Цвијовић (1, г), Владета Новковић (10, к), Мирослав Цвијовић (3), Раде Гојак (5), Немања Ћеха (8), Игор Думић (11), Игор Пајевић (21), Драгољуб Минић (27), Марко Марачић (33) и Алдин Ђурђевић (53). Представник клуба: Виктор Ратковић.

За Карађорђе су играли: Дејан Новаковић (1, г), Саша Глишић (3, к), Милан Петровић (2), Милош Кракић (4), Милош Дедић (5), Никола Ђорић (6), Мирољуб Животић (7), Горан Матејић (8), Јован Јањић (9), Драган Радовић (10), Душан Миљковић (11), Андреј Николић (12), Радован Грбић (13) и Јован Миловановић (14). Тренер екипе: Иван Миљковић. Представник клуба: Зоран Јовановић.

Утакмицу је водио судијски пар Енес Касумовић из Сјенице и Слободан Ћирушић из Нове Вароши. Делегат је био Бранко Табашевић из Пријепоља.

Наредног викенда ПП 192 је слободан, док ће у 13. колу дочекати у Пријепољу још једну добру екипу – КМФ Флеш Ваљево.

Аутор: Виктор Ратковић