Успешан викенд спортских клубова из Пријепоља

Кошаркашице „Милешевке“ наставиле су са победама у Другој женској лиги Србије. У оквиру 3. кола, на свом паркету, пријепољске кошаркашице су савладале екипу Радничког из Београда резултатом 78: 63. Код „Милешевке“ су се, игром и поенима, истакле Наташа Бучевац са 40, Половина са 18 и Ганихоџић са 10 поена. Након треће узастопнне победе пријепољске кошаркашице су на трећем месту са шест поена колико имају и екипе Арт баскет и Дугa из Шапца. У наредном колу „Милешевку“ очекује гостовање у Суботици екипи Спартака.

Кошаркаши „Милешевца“ победом су отворили сезону у Другој регионалној лиги Запад. На традиционално тешком гостовању у Ужицу, лишени услуга неколико стандардних првотимаца, савладали су старе знанце, екипу Плеј офа резултатом 65:59. Најефикаснији у подмлађеном пријепољском тиму били су они најискуснији, Кнежевић са 22, Максимовић са 13 и Зековић са 12 поена. У наредном колу у Пријепоље стиже „Морава“ из Заблаћа.

Фудбалери „Полимља“ забележили су и шести пораз ове сезоне у Западно – моравској зони, пети узастопни. У 10. колу, пред својим навијачима и са новим тренером поражени су од екипе Севојна резултатом 2:1. Овим поразом пријепољски фудбалери пали су на претпоследње место на табели са само шест освојених бодова. У наредном колу „Полимље“ очекује тешко гостовање у Ариљу другопласираној „Будућности“.

Фудбалери „Јасена“ из Бродарева освојили су бод у 10 колу. На гостовању у Трбушанима, после неколико преокрета, одиграли су 2:2 са домаћим „Полетом“. „Јасен“ је повео голом Ђурђевића у 56. минуту да би головима у 73.и 86. минуту „Полет“ преокренуо и повео са 2:1. Да се бродаревски фудбалери из Трбушана врате непоражени побринуо се Синђић голом у 90. минуту. Након освојеног бода „Јасен“ се позиционирао на 10. место са исто толико освојених бодова. У наредном колу на стадион „Росуље“ долази „Златар“ из Нове Вароши.

У 2. колу Треће футсал лиге Запад „Жупски рубин“ убедљиво је савладао „Олимп“ из Врњачке Бање резултатом 5:0. Овом победом и нерешеним резултатом у првом колу футсалери „Жупског Рубина“ су на трећем месту на табели са 4 освојена бода. У наредном колу очекује их гостовање у Тополи, екипи „Опленца“.

Футсалери „ПП 192“ задржали су максималан учинак након два кола у Регионалној футсал лиги Запад група Б. У узбудљивој утакмици, после неколико преокрета, савладали су МБ Наменску из Лучана резултатом 4:3. Стрелци за „орлове са тромеђе“ били су Пајовић, Новковић, Цвијовић и Ранитовић. Са четири освојена бода из две утакмице футсалери ПП 192 су на челу првенствене табеле. У наредном колу путују у Ивањицу на мегдан екипи „Шљивићи“.