Ђорђе Бујишић – од Анталије до Москве, преко Пријепоља (ВИДЕО)

Ђорђе Бујишић је боксерску каријеру започео у Боксерском клубу „МИКС Емилио Штехер“ у родном граду. Квалитет је брзо препознат, па је због бокса школовање наставио у Београду, где је прво тренирао у Боксерском клубу „Фонтана“, а сада је члан „Браће Рибаћ“, код некадашњих боксерских шампиона Дејана и Ивана Рибаћа, који тренутно усмеравају његову каријеру.

На 27. Европском шампионату за младе, одржаном у Анталији, у Турској, од 21. до 28. октобра, Ђорђе није дошао у прилику да се бори за медаљу. У осмини финала је савладао Нор Јацка из Шведске да би у четвртфиналу, судије гласале у корист Ирца Џордана Мајерса, са 3 према 2. Ђорђе и његови тренери сматрају да је био оштећен.

На турниру у Пријепољу Бујишић је, у централном мечу турнира, на поене савладао Петра Марчића из Будве. Каже да се радо одазива на позиве из родног града.

Меч, прижељкиван на Европском првенству, ипак ће се одржати. Ђорђе ће у Москви песнице укрстити са европским прваком Данилом Тетеревим из Русије, који је у Анталији у полуфиналу био убедљив против Ирца Мајерса, добивши га са 5 према 0, док је у финалу са 4 према 1 савладао Амина Кушкова из Азербејџана.