Емиру Ровчанину бронзана медаља на сениорском првенству Србије

До трећег места у скоку у вис члан Атлетског клуба "Полет" дошао је поправивши лични рекорд за 5 центиметара. Још једну златну медаљу у бацању кугле освојио је Армина Синанчевић.

Репрезентативац Србије и члан АК Црвена Звезда Армин Синанчевић освојио је златну медаљу у бацању кугле на првенству Србије за сениоре и сениорке у Краљеву. До првог места и најсјајнијег одличја дошао је резултатом од 20 метара и 74 центиметра. Друго место припало је Асмиру Колашинцу, док је члан АК „Полет“ Дино Тумбул заузео пето место бацивши куглу на даљину од 16,73 метра.

Осим Дина Тумбула на Првенству Србије у најјачој конкуренцији државе нашли су се и остали чланови атлетског клуба ,,Полет”.

Емир Ровчанин, иако још увек старији јуниор, у дисциплини скок у вис освојио је бронзану медаљу резултатом од 2 метра и 8 центиметара, чиме је поправио лични рекорд за 5 центиметара. Емиру тренутно недостају 4 центиметра до испуњења норме за Европско првенство које ће се одржати у јулу, у главном граду Естоније, Талину.

У истој дисциплини се такмичио и Маид Прељевић. Остварио је солидан резултат од 190 центиметара, што му је било довољно за 7. место. У женској конкуренцији Николина Пејатовић је прескочила летвицу на висини од 165 центиметара и тиме заузела 6. место. У дисциплини троскок, Анес Тумбул је заузео четврто место скочивши 13 метара и 82 центиметара, док је Влајко Радивојевић је бацио диск 39,43 метра и тиме завршио на седмом месту.

Фудбалери „Полимља“ поражени су  у 29. колу Западно моравске зоне. На гостовању у Чачку успешнија је била екипа „Слободе“, која је славила резултатом 2:1. Једини стрелац за Пријепољце био је Ћосови. Коло пре краја првенства, пријепољски фудбалери задржали су се на деветој позицији на табели са 33 освојена бода. У последњем колу, наредног викенда, „Полимље“ ће дочекати екипу „Севојна“.

Са друге стране, Фудбалери „Јасена“ савладали су у комшијском дербију екипу „Златара“ из Нове Вароши. Резултат је био 5:2 у корист домаћина. Двоструки стрелац за бродаревски тим био је Ровчанин, док су се по једном у листу стрелаца уписали Балија, Ђурђевић и Бјелак. Овом победом „Јасен“ се пробио на 11. место на табели са 28 освојених бодова. У наредном колу одиграће још један комшијски дерби, овога пута против „ФАП -а“ из Прибоја.