Повереница Бранкица Јанковић добила међународну награда за животно дело

Повереница Бранкица Јанковић добила међународну награда за животно дело

Повереница за заштиту равноправности Бранкица Јанковић добитница је престижне међународне награде Јустициа Авардс 2025, у категорији Међународни лидери/Награда за животно дело, која јој је уручена у Бечу.

Повереница Бранкица Јанковић  добитница је престижне међународне награде Јустиција Авардс 2025 (Justitia Awards 2025), у категорији Међународни лидери/Награда за животно дело (International Leaders / Lifetime Award), којом се одаје признање утицајним и изузетним женама из области права за животно дело. Награде су свечано уручене на Универзитету у Бечу, што додатно наглашава значај овог признања.

Како истиче Јанковић, ова награда за њу представља не само лично признање, већ и потврду да је дугогодишњи рад институције Повереника за заштиту равноправности, коју води већ десет година, препознат и вреднован на међународном нивоу.

Повереница се захвалила Иницијариви „Жене у праву“ (Women in Law Initiative) на томе што су уложени труд, залагање и истрајност у борби против дискриминације и за једнакост свих грађана и грађанки Србије препознали као трајни допринос друштву и као инспирацију за генерације које долазе.

Све ове године посвећено смо радили и слали поруку да је борба против дискриминације и залагање за једнака права универзална вредност сваког демократског друштва, за коју се непрекидно морамо борити, нарочито у овако изазовним временима када су људска права често на удару. Ово признање за мене је додатна мотивација да наставим да се борим за истинску равноправност, нагласила је Јанковић.

Повереница је упутила честитке и другим добитницама у осталим категоријама, нарочито председници Словеније Наташи Приц Мусар и министарки спољних послова Аустрије Беате Мајнл-Рајзингер, добитницама награде за промене у политици (Political Game Changer). Она је честитала и свим номинованим женама, истичући да свака од њих својим радом, упорношћу и храброшћу показује да је могуће мењати свет на боље. Међународни центар за арбитражу у Бечу (VIAC) је покретач Иницијативе „Жене у праву“ која повезује правне стручњаке оба пола из целог света и организује међународне конференције и додељује годишње награде „Јустиција“.

Фото: Повереник за заштиту равноправности

Подели на мрежама