Богатија за нове наслове – пријепољска библиотека крајем јула добија ново штиво

Богатија за нове наслове – пријепољска библиотека крајем јула добија ново штиво

Међу најтраженијим насловима у библиотеци „Вук Караџић“ овог лета су књиге Елене Феранте и Лусинде Рајли, али и домаћи аутори попут Миодрага Мајића. Пажњу привлаче и трилери, кратке приче, као и класични наслови којима се публика изнова враћа. Пријепољска библиотека крајем месеца добија нова издања, чиме ће понуда бити додатно обогаћена.

Наслови који се овог лета највише читају у пријепољској библиотеци углавном прате светске трендове. Уз њих, пажњу читалаца привлаче и нова издања домаћих аутора, као и популарни трилери који лако проналазе пут до публике.

Од аутора које бих издвојила, a који се највише читају су рецимо Лусинда Рајли, Николас Спаркс, док нешто млађи воле Колин Хувер и њене романе, Џоџо Мојес. Када је реч о трилерима и криминалистичкој литератури, ту је неприкосновен Ју Несбе који се већ годинама доста чита, потом и Ли Чајлд, објашњава Марија Стиковић, библиотекарка.

Док је одраслим читаоцима књига и даље најбољи пријатељ, млади, посебно средњошколци, читају нешто ређе. Ипак, библиотеке имају шта да им понуде , од литературе прилагођене њиховом узрасту, преко наслова који се баве питањима и дилемама са којима се сусрећу, до популарних манги и графичких романа.

Поседујемо велики избор стрипова, што би средњошколцима било интересантно. Рецимо манга стрипови се доста читају како код нас, тако и у целој земљи. Имамо већину тих наслова, поручује библиотекарка.

А и ако читалац или читатељка дођу у библиотеку без јасне представе шта желе да читају, не треба да брину, библиотекари су ту да помогну. На њихову препоруку често се узимају и књиге домаћих ауторки, као и збирке кратких прича и поезија, жанрови који су, чини се, последњих година били помало неправедно запостављени.

Од домаћих аутора препоручила бих Горицу Нешовић и Јелицу Бргановић и дело „Причи никад краја“, то је занимљива збирка кратке форме. Ту је и Лоренцо Мароне „Сутра ћу можда остати“, његови наслови су ведри и оптимистични, каже Стиковић.

Додаје да је препорука за оне који преферирају криминалистички жанр ,роман „Тајна историја“ Доне Тарт. Добар избор за лето је, сматра саговорница је и Сали Руни и дела попут „Разговори са пријатељима“ и „Интермецо”, али и кратке приче и путописи.

Библиотека „Вук Караџић“ крајем месеца биће богатија за нове наслове, па ће љубитељима књига на располагању бити још више избора, и за лето, и за све што долази после.

Подели на мрежама

Related Articles