„Полимљe“ победом почелo првенство у Западно моравској зони

Голом Бориса Цвијовића у 83. минуту утакмице фудбалери „Полимља“ савладали су екипу „Златара“ из Нове Вароши на почетку првенства у Западно моравској зони.

Фудбалери „Полимља“ победом су почели првенство у Западно моравској зони. На стадиону у Хашимбеговића пољу, у комшијском дербију, савладали су екипу „Златара“ из Нове Вароши минималним резултатом 1:0. Стрелац јединог гола на утакмици био је Борис Цвијовић у 83. минуту након одличне асистенције Уроша Брајевића. Иако су Нововарошани били благи фаворити у овој утакмици, јер су се у односу на прошлу сезону појачали неколицином искуснијих фудбалера, млади пријепољски играчи равноправно су се носили током већег дела утакмице и сасвим заслужено освојили прве бодове. „Полимље“ је могло да стигне и до убедљивије победе, али су пријепољски фудбалери у финишу погодили стативу и промашили неколико стопостотних прилика. „Полимље“ се налази у групи од шест тимова који су остварили победу у првом колу. Следећег викенда очекује их гостовање у Ужицу, веома квалитетној екипи „Јединство Путеви“, који су у 1. колу савладали новајлију у лиги, екупу „Кеја“ из Чачка резултатом 4:1.

Други представник из општине Пријепоље у Западно моравској зони, „Јасен“ из Бродарева освојио је бод на старту сезоне. На стадиону „Росуље“ одиграли су нерешено 1:1 са екипом „Савинца“ из Висибабе. Стрелац јединог гола за Бродаревце био је Жиговић. У наредном колу очекује их гостовање у Новој Вароши, екипи „Златара“.