Општина Пријепоље је добила на коришћење нови камион за смеће од Министарства заштите животне средине, а његову примопредају је данас извршила државна секретарка Сара Павков. Касније се, код манастира Пустиња, састала са грађанима и грађанкама који се боре против изградње мини хидроелектрана на овој локацији.
Примопредаја новог камиона за прикупљање и изношење смећа извршена је испред зграде Општинске управе и присуствовали су јој државна секретарка у Министарству заштите животне средине Сара Павков, заменица председника Општине Самира Ћосовић, председник Скупштине општине Изудин Шантић, члан Општинског већа Александар Вујичић и в.д. директора ЈКП „Лим“ Џевад Бегановић. Један од три фокуса Министарства је управљање отпадом и Пријепоље и општине у окружењу су прави пример како би се требало опходити са тим изазовом, рекла је Павков и додала да се камион ставља на располагање управо због тога.
Камион ће бити стављен на располагање Јавном комуналном предузећу „Лим“, а вест о његовом добијању је представљала пријатно изненађење, рекао је Џевад Бегановић, в.д. директора ЈКП „Лим“.
Према уговору, који је потписан прошле седмице, камион ће Општини Пријепоље бити уступљен на коришћење у периоду од 10 година без накнаде а трошкове регистрације, употребе, одржавања и поправки сносиће локална самоуправа. Министарство заштите животне средине је ове године већ издвојило средства за набавку 135 судова и контејнера за смеће, који су већ испоручени, а определило је и непуна два милиона динара за чишћење дивљих депонија на територији општине Пријепоље.


Павков се, након примопредаје камиона и састанка са представницима локалне самоуправе, састала и са грађанима окупљеним код Карошевске реке, у близини манастира Пустиња, који се већ дуже време боре против изградње мини хидроелектране на овој речици. Иако су задовољни што је Министарство рударства и енергетике донело решење којим је одбацило захтев инвеститора за продужење рока важења енергетске дозволе за МХЕ „Велика Плоча“ и што ће цео овај слив, на њихов предлог, бити предмет истраживања и валоризације Завода за заштиту природе Србије ради стављања под заштиту, грађани су поручили да ће пратити даље кораке и да неће одустати док не буду добили гаранције да се мале хидроелектране неће градити на овој, али ни на другим рекама на територији општине Пријепоље.
Опширније у видео прилогу: