Сан постао јава – рукометаши „Пријепоља“ за годину дана освојили титулу и пласирали се у виши ранг

Рукометаши „Пријепоља“ освојили су титулу првака Друге лиге Запад. Они су у реванш утакмици финала плеј офа савладали екипу „Трепче“ из Косовске Митровице резултатом 28:23. Освајањем титуле пријепољски рукометаши су у својој дебитантској такмичарској сезони изборили пласман у Прву лигу Запад.

Одлучујућа утакмица финала плеј офа Друге лиге Запад донела је окршај две најбоље екипе, које су у лигашком делу сезоне освојиле прво место у својим групама. С обзиром да је прва утакмица завршена нерешеним резултатом за титулу је била неопходна победа. Важност утакмице условила је да обе екипе крену силовито од самог старта утакмице. Боље су почели домаћи играчи који су до средине првог полувремена водили са једним до два гола разлике. Међутим, захваљујући сјајним одбранама гостујућег голмана и честим искључењима домаћих играча, екипа „Трепче“ је преокренула резултат и одржавала предност све до полувремена које је завршено резултатом 12:11. У наставку утакмице – друга слика. Кренули су домаћи играчи на све или ништа. На крилима добрих одбрана голмана Јечменице и ношени подршком публике, рукометаши „Пријепоља“ најпре стижу до изједначења, да би голом најефикаснијег играча утакмице Милоша Цмиљановића у 42. минуту стигли и до вођства.

Прорадио је коначно и напад пријепољских рукометаша у којем су се поред Цмиљановића, који је постигао 6 голова, истакли још и Владимир Мрдаковић, Александар Стиковић, Лазар Дробњак и Беамин Бајрактаревић, који је проглашен и за најбољег играча утакмице. Предност домаћих расла је из минута у минут, а додатну нервозу у редове гостију унела је повреда до тада одличног пивотмена као и искључење тренера који је у 51. минуту добио најпре црвени, а потом и плави картон. Све то су искористили Пријепољци који су рутински привели крају утакмицу, па је славље на терену, али и на трибинама могло да почне.

Очекивали смо тешку утакмицу. Спремали смо се. Знали смо да смо за нијансу физички спремнији од екипе „Трепче“. Резултат који је требало да остваримо и који смо зацртали када смо кренули у такмичење у септембру смо и остварили. Одиграли смо 19 кола без иједног пораза – каже председник и голман РК „Пријепоље“ Миљан Јечменица.

Својим искуством Беамин Барјактаревић је допринео да пријепољски рукометаши преокрену резултат на овој утакмици.

Једна изузетно тешка утакмица за све нас, захтевна утакмица. Екипа „Трепче“ је изузетно искусна и јака екипа која дуги низ година игра заједно. Очекивали смо да ће бити тешко, али не у оволикој мери. На крају смо изашли као победници и веома сам срећан због тога – каже Беамин Бајрактаревић.

Капитен екипе Емил Ћатић сматра да је одлучило друго полувреме када су почели да играју своју препознатљиву игру.

Имали смо ову дивну публику која је била наш осми играч. Ценим и поштујем све своје играче, али мислим да без ове публике тешко да бисмо остварили овај резултат – сматра Ћатић.

Освајањем титуле првака Друге лиге Запад рукометаши „Пријепоља“ су испунили оно што су зацртали у априлу прошле године,  када су и основали клуб.

Најавили смо добар резултат, да уђемо у Прву лигу. То смо и остварили. Хвала људима који су нам помагали, јер сви знају да смо ову сезону финансирали из сопственог буџета, уз помоћ неколицине добрих људи из Пријепоља. Захваљујем се свима њима – истиче Емил Ћатић.

Иако играње пред домаћом публиком често може да донесе додатни притисак, овога пута публика, која је у великом броју дошла у салу Пријепољске гимназије, била је одлучујући фактор и осми играч, слажу се играчи.

Нисмо очекивали оволики одзив публике. Хвала свима који су дошли и који су нас подржали. Ми ћемо, надам се, од септембра наставити са добрим резултатима и играма тако да ћемо оправдати њихово поверење – истиче Беамин Бајрактаревић.

Да је публика увек осми играч потврђује и Јечменица.

Рукомет се вратио у Пријепоље, публика се вратила на трибине. Ово треба да се доживи. На терену је скроз други осећај када оволики број гледалаца дође и када пред њима играш утакмицу. То је скроз други осећај – одушевљено каже Миљан Јечменица.

Пласман у виши ранг такмичења донео је велику радост, али и бригу, јер изискује много јачи играчки кадар као и знатно већа финансијска средства, на која пријепољски рукометаши ове године нису имали право из општинског буџета.

По свим параметрима Прва лига Запад је јаче такмичење. Очекујем помоћ и од општине и од свих добрих људи који су нам помагали и до сада. Јака је лига, али ћемо дати све од себе и покушаћемо и у тој лиги да будемо макар међу прве три екипе – обећава капитен Ћатић.

Миљан Јечменица се узда у општинска средства.

Годину дана је прошло. Предаћемо захтев за редован програм финансирања тако да очекујемо да ћемо прва средства добити у јануару 2024. године – нада се Јечменица.

Беамин Бајрактаревић, који ради са млађим категоријама, сматра да је комбинација младости и искуства добитна комбинација.

За сада немамо најаву да ће неки од играча који су ове године били ту напустити екипу. Костур екипе ће остати исти. Школа рукомета изузетно добро напредује. Имамо 40 до 50 дечака и њих ћемо једног по једног прикључивати првом тиму у наредним годинама и то је био наш примарни циљ поред овога. Ми смо остварили и једно и друго и пресрећни смо због тога – закључује искусни Беамин Бајрактаревић.

По завршетку утакмице капитену домаће екипе победнички пехар намењен прваку Друге лиге Запад и појединачне медаље уручила је директорица лиге Слађана Лакићевић. Радост и осмеси на лицима играча, њихова воља и жеља, залагање и атмосфера на самом терену добар су знак да се мушки рукомет у Пријепољу враћа на велика врата.