Економско-трговинска школа и Пријепољска гимназија полуфиналисти такмичења „Европа, то си ти“

Економско-трговинска школа и Пријепољска гимназија полуфиналисти такмичења „Европа, то си ти“

Економско-трговинска школа и Пријепољска гимназија су међу осам полуфиналиста такмичења  „Европа, то си ти“, чији је циљ унапређење услова рада и образовања . Такмичење  финансијски подржавају Европска унија и Влада Швајцарске, преко програма Европски ПРОГРЕС.

На такмичење је пријављено 25 пројеката из 20 средњих школа, а више од 10 хиљада гласача је путем сајта “Европа то си ТИ” одредило плуфиналисте. Пријепоље је једина општина са два представника. Идеја тима „Сви за Софију“ из Економско-трговинске школе је да, уколико освоје награду, за своју другарицу са инвалидитетом изграде лифт платформу. Тим Пријепољске гимназије жели да набави озвучење за свечану салу. Полуфинално такмичење ће бити одржано 27. априла у Нишу. Тимови имају задатак да се припреме за надметање у знању о темама које се тичу Европске уније и процеса европских интеграција. Најбоља четири тима ће се пласирати у финале, које је заказано за почетак маја, а два победничка тима ће добити награде у износу од по 100 000 динара.

Подели на мрежама

Related Articles