Мрежа „Жене против насиља“ упутила је отворено писмо Координационом телу за родну равноправност Владе републике Србије и Министарству за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, поводом одлуке града Лесковца да средства за пружање услуге „СОС телефон за жртве насиља“ додели удружењу „Маме и Тате“, чији је заступник Миодраг Станковић правоснажно осуђен за насиље у породици. Станковић је био и члан радне групе која је израдила Националну стратегију за спречавање и сузбијање насиља над женама у породици и партнерским односима за период од 2021. до 2025. године.
Мрежа „Жене против насиља“ је затражила од Координационог тела и Министарства да неодложно реагују у складу са принципима дужне пажње и Мрежу обавесте о поступцима које ће предузети у вези са спорним одлуком.
Затражила је и информацију како ће осигурати да се у будућности овакве ситуације не понове и да у креирању политика, пракси и легислативе у области спречавања и сузбијања насиља не учествују правоснажно осуђени насилници.
Женске организације чланице Мреже желе да знају и какав је механизам контроле да се буџетска средства за услуге социјалне заштите, које су усмерене на спречавање и субзијање насиља према женама, расподеле у складу са процењеним потребама, уважавајући плуралитет пружалаца услуга, њихову компетентност и капацитете, као и дужину рада уз поштовање међународних стандарда у овој области, посебно Истанбулске Конвенције.
На овај начин сузбијање и спречавање насиља у породици у Србији су обесмишљени и доведени до апсурда, а жене које преживљавају насиље су изневерене и доведене у ситуацију да подршку траже од насилника, каже се, између осталог, у саопштењу Мреже „Жене против насиља“.