Рукометашице Пријепоља победнице државног финала Спортских игара младих

Освајањем првог места пријепољске рукометашице избориле су право да бране боје Србије на међународном финалу Спортских игара младих у Сплиту. Чланови АК „Полет“ из Пријепоља освојили су две медаље на првенству Србије за пионире и пионирке. Фудбалери „Полимља“ доживели први пораз у Западно моравској зони.

На државном финалу Спортских игара младих, које је за викенд одржано у месту Брзеће на Копаонику, рукометашице Пријепоља 2006. годиште, освојиле су златну медаљу. Оне су у финалу савладале вршњакиње из Ваљева убедљивим резултатом 21:5. Освајањем првог места пријепољске рукометашице избориле су право да бране боје Србије на међународном финалу Спортских игара младих у Сплиту, где су већ једном учествовале 2015. године, када су са 2000. годиштем освојиле треће место. У зависности од ситуације са корона вирусом међународно финале требало би да буде одржано 10. октобра.

Чланови АК „Полет“ из Пријепоља освојили су две медаље на првенству Србије за пионире и пионирке. Друго место и сребрну медаљу у дисциплини скок у вис освојила је Николина Пејатовић прескочивши висину од 164 центиметра, док је бронзана медаља припала Харису Заимовићу у бацању кугле.

Фудбалери „Полимља“ доживели су први пораз у овогодишњем првенству Западно моравске зоне. Они су у оквиру 5. кола, на свом стадиону, након преокрета, поражени од  екипе „Јединство Путеви“ из Ужица резултатом 2:1. Након пет одиграних кола пријепољски фудбалери су са скором од три победе и једним поразом, али и уз утакмицу мање, пали са другог на пето место првенствене табеле. Прилику да поправе бодовни салдо имаће већ у наредном колу када ће угостити екипу „Златара“ из Нове Вароши.

Фудбалери „Јасена“ освојили су бод у 5. колу Западно моравске зоне. Они су, на гостовању у Пожеги, одиграли нерешено 1:1 са домаћом „Рампом“. Након трећег ремија у првенству бродаревски фудбалери су задржали осму позицију на табели са 6 освојених бодова. У наредном колу „Јасен“ ће поново бити гост, овог пута у Ужицу, екипи „Јединство Путеви“.