Агенција Уједињених нација за родну равноправност и оснаживање жена, подржала је оснивање 10 женских одборничких мрежа, у југоисточној и југозападној Србији. Међу њима су мреже одборница Пријепоља и Прибоја, за које су у Дому културе организовали едукацију о јавном заговарању и спровођењу предходно планираних иницијатива у циљу побољшања положаја жена.
Оснивање женских одборничких мрежа део је пројекта „Оснаживање жена у одлучивању кроз активно ангажовање у локалним женским одборничким мрежама“, који се спроводи у 34 општине у Србији, уз финансијску подршку Европске уније и владе Швајцарске, кроз Европски ПРОГРЕС.
Више у видео прилогу:

